Zsoltár- és népdaléneklő 2012

Időpont: 

2012. november 24. szombat
Az idei Zsoltár- és népdaléneklő versenyünk 2012. november 24-én szombaton 9.00 órai kezdettel kerül megrendezésre Nagykőrösön, a Károli Gáspár Református Egyetem Tanítóképző Főiskolai Karán (2750 Nagykőrös, Hősök tere 5.).
Péntek estére előzetes igénylés alapján tudunk szállást biztosítani a főiskola internátusában (Arany János u. 26.), ennek díja 2000,- Ft/fő. Kérjük, hogy az összeget semmiképpen ne utalják át az SDG-nek, hanem készpénzben hozzák magukkal. Étkezést nem tudunk biztosítani, kérjük, erről mindenki egyénileg gondoskodjék.
 
Jelentkezési szándékukat 2012. november 12-ig jelezzék e-mailben (info@sdg.org.hu), a következő adatok megadásával:
§  versenyző neve,
§  iskolája,
§  évfolyama,
§  a kategória vagy kategóriák, amelyekben indul,
§  igény esetén szállás.
 
A verseny anyaga
Ahogyan a verseny neve is jelzi, minden versenyzőtől zsoltár és népdal előadását is várjuk.
 
Zsoltárok
Ebben az évben zsoltárainkra vonatkozóan kettős évforduló van. 1562-ben, 450 éve jelent meg először a teljes Genfi Zsoltároskönyv, amely ötven évvel később, 1612-ben Szenci Molnár Albert fordításában az Oppenheimi Biblia függelékében jelent meg magyarul is. Az előző év folytatásaként, most olyan zsoltárokat ajánlunk, amelyek az 1612-es genfi énekeskönyvben jelentek meg először. E mellett az 1612-es Oppenheimi Biblia függelékében található Szenci Molnár Alberttől származó Keresztelési ének-et (RÉ 431), és a Mi Atyánk-nak a 117. zsoltár dallamára íródott változatát kérjük.
A választható zsoltárok és énekek listája tehát:
1562 Genf: 146, 147, 148, 149, 150
1612 Oppenheim:       Úr Isten kérünk tégedet – RÉ 431 a 68. zsoltár dallamára
                                   Mi Atyánk – 484 a 117. zsoltár dallamára
 
a) Az elődöntőben: 3 zsoltárt 1-1 verssel kell énekelni a fentiekből (szabadon választható).
 
b) A döntőben: 1 szabadon választott zsoltárt 3 verssel. (Fontosnak tartjuk, hogy a kiválasztott strófák az egész ének gondolatmenetét hordozzák.)
 
Népdalok
a) Az elődöntőben 3 énekből álló népdalcsokrot kell előadni, amelyek vagy tematikailag kapcsolódnak egymáshoz, vagy azonos tájegységről származnak (max. 3 percben).
b) A döntőben 1 hosszabb népdalt kérünk. Mivel már nagyon sok archaikus népdalfelvétel hozzáférhető, mindenkit biztatunk, hogy próbáljon meg ilyen hangzó anyagból tanulni. Az internet is felhasználható már ilyen célra,
                   
Kategóriák
 
Csoportos verseny
A gyülekezeti- és a népdaléneklésnek egyaránt sajátossága a közös éneklés. Ezért várjuk a 3-8 fős csapatok jelentkezését. (Aki egyénileg indul, részt vehet csoport tagjaként is a csoportos versenyben.) A csoportok közötti vetélkedő is kétfordulós!
 
Egyéni versenyzők
a) Gimnáziumi keretek között tanultak kategóriája: Azok, akik csak a gimnáziumi ének- és egyházi énekóra keretében készültek fel.
b) Egyéni képzésben is résztvevők: Ebbe a kategóriába tartoznak azok, akik vagy egyéni hangképzést tanultak zeneiskolában, vagy tanulják – tanulták – a népdaléneklést.
c) Ki tud több zsoltárt?: Ide várjuk azokat, akiknek nincs feltétlen szólisztikus hangjuk, de sok éneket tudnak. A fejből tudott zsoltárok listáját át kell adni a zsűrinek, aki azt szúrópróbaszerűen ellenőrzi.

További információ emailben, vagy telefonon Kocsis Rékától kérhető (06-20/965-1967).
 
Szeretettel hívjuk és várjuk gimnáziumaink énekelni szerető és tudó diákjait!
Feliratkozás Comments for "Zsoltár- és népdaléneklő 2012" csatornájára